WhatsApp Mesajlarını Kurtarma ve Aktarma Nasıl Yapılır?

whatsapp mesajlarini kurtarma ve aktarma nasil yapilir IunsJJJ1

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, bugün milyarlarca aktif kullanıcıya sahip. Öyle ki hemen her akıllı telefon, bu uygulama önyüklü olarak geliyor ve kullanıcılar, her ne olursa olsun WhatsApp’tan vazgeçmiyorlar.

Hatta bazı durumlar var ki kullanıcılar, WhatsApp nedeniyle akıllı telefonlarını değiştiremeyebiliyorlar. Özellikle de Android’den iOS’a veya iOS’tan Android’e geçmeyi planlayan kullanıcılar için WhatsApp’taki aktarım işlemi, ne yazık ki bugüne dek pek de kolay değildi

Peki Silinen WhatsApp mesajları nasıl kurtarılır ve aktarılır?

260d185842612afd55cdd8c89fc0bc968210886e

WhatsApp mesajlarını iOS’tan Android’e veya Android’den iOS’a aktarmanın kolay olmadığı gibi silinen WhatsApp mesajları, işlerin daha da zorlu bir hal almasına neden oluyor. Ancak yine de kullanabileceğiniz bir yöntem mevcut. iToolab WatsGo ile Android ve iOS’ta silinen WhatsApp mesajlarını kurtarıp, aktarabilirsiniz.

iToolab WatsGo, WhatsApp veya WhatsApp Business için kullanabileceğiniz bol özellikli bir uygulama. Bu uygulamayı kullanarak WhatsApp verilerinizi kurtarabilir, Android ile iOS arasında çok yönlü olarak (Android’den iOS’a veya iOS’tan Android’e) olarak aktarabilirsiniz. Ayrıca bu uygulama aracılığıyla WhatsApp’taki tüm verileri bilgisayarınıza yedekleyebilir, böylelikle akıllı telefonunuzda da yer açabilirsiniz. Android 13 ve iOS 16 ile de tam uyumlu olması, iToolab WatsGo’nun neredeyse tüm akıllı telefonlarda kullanılabileceği anlamına geliyor.

e2a1f6e298206f1d7f6bb8461cbd403fdddc30e2

Uygulamanın öne çıkan özelliklerine baktığımızda; en önemli hususun aktarım hızı olduğunu görüyoruz. iToolab WatsGo, saniyede 10,240 kb veri aktarımı yapabiliyor ki Apple’ın geliştirdiği “Move to iOS”un saniyede 6,144 kb veri aktarımı yapabildiğini düşündüğümüzde, bu rakam hiç de fena değil. Ayrıca 20’den fazla veri türünü de bu uygulama ile aktarabilirsiniz. Geliştirici ekip, iToolab WatsGo’nun bilgisayar korsanlığına karşı yüzde 100 güvenli olduğunu, kullanıcıların bu uygulamayı rahatlıkla kullanabileceğini söylüyor.

Bu arada, iToolab WatsGo’nun uygun maliyetli bir yazılım olduğunu da belirtelim. Üstelik geliştirici ekip, premium özelliklerin tamamını aktif hale getiren Pro sürüm için yüzde 30’luk indirim kampanyası başlatmış durumda.

iToolab WatsGo ile WhatsApp transferi nasıl yapılır?

  • Adım #1: iToolab WatsGo indirin ve kurun.
  • Adım #2: Her iki telefonu da bilgisayara bağlayın.
  • Adım #3: Aktaracağınız verileri seçin.
  • Adım #4: Veri aktarımının tamamlanmasını bekleyin.

Adım #1: iToolab WatsGo indirin ve kurun

72f787f9f5aaa795c6fe996b6a8ac575423aa40e

iToolab WatsGo’yu kullanarak WhatsApp’ı Android’den iPhone’a taşımak için yapmanız gereken ilk şey, uygulamayı indirmek olacaktır. Gerekli işlemleri yaptığınızda karşılaşacağınız ekranı yukarıda görüyorsunuz.

Adım #2: Her iki telefonu da bilgisayara bağlayın

0792646dc1ae306363ce16cd954368efe56591ea

Verilerin aktarımını sağlamak için hem WhatsApp’ın yüklü olduğu Android telefonu hem de veri aktarımı yapacağınız iPhone’u bilgisayara bağlamanız gerekmektedir. Kablo aracılığıyla telefonları bağlayın ve ekranların açık olduğuna emin olun.

Adım #3: Aktaracağınız verileri seçin

Sırada hangi verileri aktaracağınızı seçmek var. WhatsApp’taki tüm verileri seçebileceğiniz gibi yalnızca bazı dosya türlerini de seçebilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra “Transfer” butonuna tıklayın.

Adım #4: Veri aktarımının tamamlanmasını bekleyin

39bd1b89801e53f7fcfac0c1af3388ec4dca1452

Bu noktada bir süre beklemeniz gerekmektedir. iToolab WatsGo, Android telefondaki verileri önce kopyalayacak, ardından da iPhone’a uygun hale getirecek. Bundan sonraki süreçte de verilerin tamamı, iOS ekosistemine aktarılmış olacak. Bekleme süreniz, WhatsApp’taki verilerinizin büyüklüğüne göre değişecektir.

fbc621d3a3cb45c32724cfe5b7512acabd516e40

Yukarıda anlattıklarımızı uygulamakta sorun yaşayabilirsiniz. Tüm kullanıcıları önemseyen iToolab ekibi, bir de YouTube videosu hazırladı. Hemen aşağıda bulunan videoyu izleyerek iToolab WatsGo’yu nasıl kullanacağınızı gözlerinizle görebilirsiniz.

Bu arada; iToolab WatsGo, WhatsApp’ı transfer etmek için kullanabileceğiniz tek uygulama değil. Örneğin Apple tarafından piyasaya sürülen Move to iOS (iOS’e Taşı) isimli uygulamayı kullanarak da WhatsApp’ı transfer edebiliyorsunuz. Ancak bu uygulama pek de başarılı değil. Ayrıca oldukça yavaş. 

Gelin Move to iOS ile iToolab WatsGo’yu kısaca karşılaştıralım:

Özellik Move to iOS iToolab WatsGo
Fabrika ayarlarına döndürme Var Yok
Çift yönlü aktarım Yok Var
Veri aktarım hızı 6,144 kb/s 10,240 kb/s
Aktarımı desteklenen veri türü sayısı Sadece WhatsApp 20’den fazla veri türü için tam destek
İşletim sistemi desteği Android 4 ve sonrası ile iOS 9 ve sonrası Android 5 ve sonrası ile iOS 10 ve sonrası

İşte WhatsApp’taki verileri Android’den iPhone’a transfer etmek aslında bu kadar basit. Eğer adımları sakin ve hata yapmadan uygularsanız, siz de temel bilgisayar bilgisiyle bile WhatsApp transferini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.