Windows’ta iMessage Kullanmak Mümkün Hâle Geliyor!

windowsta imessage kullanmak mumkun h le geliyor 3TppZrGZ

Microsoft, Windows bilgisayar sahibi iOS kullanıcıları çok sevindirecek bir hamle yaptı. Teknoloji devi, ‘Phone Link’ uygulaması aracılığıyla kullanıcıların Windows’tan iMessage’a erişim sağlayabileceğini duyurdu.

Uygulamaya gelen güncellemenin şimdilik Windows Insider üyelerine özel olduğu belirtiliyor. Insider, üye olan kullanıcıların Windows’a gelen özellikleri herkesten önce görüp test etmesini ve geri bildirim sağlamasına olanak tanıyan bir program.

Windows üzerinden mesaj gönderebilecek, arama yapabilecek ve iPhone’unuza gelen bildirimleri görebileceksiniz

d5440111b53929813635bf0b0f5a6557aab8c325

Phone Link’e gelecek olursak bu uygulama, iPhone kullanıcılarının cihazlarını bir Windows bilgisayara bağlamasına imkân tanıyor. Yeni güncelleme de kullanıcıların Windows 11’de iMessage yoluyla mesaj gönderip almasını, arama yapmasını ve bilgisayarlarında telefonlarına gelen bildirimleri görmesini sağlamayı amaçlıyor.

bbe4efaf2bbd4064861bb7db0d7a83ddf3022001

Microsoft, Windows cihazlarını iPhone’lara bağlamak ve iMessage’ın kullanılmasını sağlamak için Bluetooth teknolojisinden yararlanıyor. Bu da herhangi bir iPhone sahibine mesaj gönderebileceğiniz anlamına geliyor. Ayrıca gelen görüntülerden oldukça basit bir kullanıma sahip olabileceğini görebiliyoruz.

Windows’taki iMessage kullanımında bazı sınırlamalar da mevcut olacak

9da8312a95de488101b8766489eedf228cb9f7a9

Ancak iMessage’ın kullanımında bazı sınırlandırmaların yer aldığını eklemek gerek. Gelen bilgilere göre kullanıcılar, mesajlarında fotoğraf gönderemeyecek, grup mesajlarına katılamayacak ve mesaj geçmişini göremeyecek. Uygulamanın, yalnızca Phone Link üzerinden gönderilen mesajları göstereceğini de ekleyelim.

Microsoft, mağazadan ulaşabileceğiniz Phone Link uygulamasını kurarken size Android mi iPhone mu kullandığınızı sormaya da başladı. Bu şekilde de yeni güncelleme herkes için geldiğinde uygulama yoluyla iMessage’ı bilgisayarınızdan kullanmak mümkün olacak.

Şimdilik Insider üyelerine özel olan güncellemenin ne zaman herkes için kullanıma sunulacağı bilinmiyor.