İnternetMayıs 17, 2022

Yakında: Whatsapp kümelerinden sessiz sedasız, polemiksiz çıkabileceksiniz

En sonunda WhatsApp, bir küme sohbetinden ayrılmak istediğinizde kümedeki herkese gönderilen bildirimi kaldırarak, işleri daha az garip hale ...

En sonunda WhatsApp, bir küme sohbetinden ayrılmak istediğinizde kümedeki herkese gönderilen bildirimi kaldırarak, işleri daha az garip hale getirmeye çalışıyor. Mevcut durumda bir kişi kümeden ayrılınca sohbet ekranında kişinin kümeden ayrıldığına dair ileti beliriyor. Yani öbür tüm iştirakçiler anında bir kişinin kümeden ayrıldığını görebiliyor.

Yeni özellikte ise bir WhatsApp kümesinden çıkmak istediğinizde, sohbette yer alan öteki şahıslar bilgilendirilmeyecek. Kümeden bir kişinin ayrıldığı bilgisi yalnızca küme yöneticilerine gösterilecek.

Wabetainfo’nun paylaştığı ekran imajı WhatsApp Desktop beta sürümünden alınmış olsa da özelliğin gelecekte Android ve iOS için WhatsApp beta sürümünde yayınlanacağı iddia ediliyor. Özellik şu anda WhatsApp Desktop beta sürümünde geliştirme etabında ve ilerleyen günlerdeki bir güncellemede kullanıcılara sunulması planlanıyor.

WhatsApp’ın kümelerin 512 üyeye kadar genişletileceğini onaylamasının akabinde, ileti reaksiyonları ve daha yüksek belge transferlerinin yanı sıra WhatsApp’ın bir sonraki maksadı kapalılığı arttırmak üzere görünüyor.

Bir kümenin artık size nazaran olmadığını düşünmeye başladığınızda, kümeden ayrılmak kaygı verici bir an olabilir. Kümedeki her üyeye bir bildirim gönderilmesinden sonra, büyük olasılıkla neden ayrıldığınıza dair pek çok kişi size farklı bir ileti gönderecektir.

WhatsApp, 2022 yılında topluluklara ağır bir formda odaklanıyor ve sırf içerik paylaşmanın değil, vakti geldiğinde küme sohbetlerinden ayrılmanın da daha kolay yollarının olduğundan emin olmaya çalışıyor.

Yakında kümeden ayrılma bildirimleri sadece yöneticileri uyaracak ve bilhassa büyük kümelerde bu değişim pek çok gereksiz ileti bildirimi engelleyebilir.

Özelliğin ne vakit geleceği yahut evvel hangi platforma geleceği belirli olmasa da, birçok kullanıcının memnuniyetle karşılayacağı kesin…

Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler