AppleMayıs 9, 2022

Yanlış Apple AirTag ikazları, kullanıcılara gına getirdi

Bir mühlet evvel makûs niyetli şahıslar tarafından iz sürmede kullanıldığı tespit edilen ve Apple’ın bunu engellemenin yollarını aradığı AirTag ...

Bir mühlet evvel makûs niyetli şahıslar tarafından iz sürmede kullanıldığı tespit edilen ve Apple’ın bunu engellemenin yollarını aradığı AirTag sorunu gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Yeni gelen raporlar ise, AirTag’lerin “hayalet uyarılar” gönderdiği istikametinde.

Wall Street Journal’ın haberine nazaran, iPhone kullanıcıları son vakitlerde belirli bilinmeyen vakitlerde gerçek dışı AirTag bildirimleri alıyorlar. Bu yanlış ihtarların ekseriyetle gece yarısında meydana geldiği ve son haftalarda ortaya çıkmaya başladığı rapor edilirken, gelen bildirimler AirTag sahiplerini endişelendirmeye yetiyor.

Bu yanlış alarmların yaygınlığı şimdi bilinmiyor. Lakin görünüşe Apple, sistemin daha yeterli çalışması için AirTag üzerinde birtakım güncellemeler yapıyor ve yazılım güncellemeleriyle bunu onarmaya çalışıyor. Yeni ortaya çıkan bu yanlışın ne vakit onarılacağı ise şimdilik belirli değil.

paylaş
Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler