AppleMayıs 31, 2022

Yeni gelişmeler, Apple’ın uzun müddettir dedikoduları dolaşan AR/VR başlığının yakında geleceğine işaret ediyor

Apple'ın beklenen AR/VR başlığını çevreleyen sızıntılar giderek daha fazla duyulmaya başlandı. Daha evvelki kimi sızıntılar, aygıtın realityOS ...

Apple’ın beklenen AR/VR başlığını çevreleyen sızıntılar giderek daha fazla duyulmaya başlandı. Daha evvelki kimi sızıntılar, aygıtın realityOS isimli bir işletim sistemi ile çalışacağını söylüyordu. Ve artık, bu ismi kaydetmek için yapılan ticari marka müracaatları ortaya çıktı.

Verge, Polygon ve Vox Media Podcast ağında tüketici eser müdürü olan Parker Ortolani‘nin haberine nazaran, şu anda Realityo Systems LLC isimli bir şirkete ilişkin olan “realityOS” ismi için iki ABD ticari markası bulunuyor. Bunlar, bu şirketin sahip olduğu tek ticari markalar. Şirket hakkında öbür bir bilgi de bulunmuyor.

Müracaatlar Aralık 2021’de yapılmış ve “bilgisayar donanımı, yazılımı, etraf üniteleri ile bilgisayar ve görüntü oyunlarının tasarımı ve geliştirilmesi” başlığını taşıyor: Ayrıyeten “giyilebilir bilgisayar donanımı“ndan özel olarak bahsediliyor.

Apple’ın yeni eser lansmanlarından birkaç gün evvel, ismi daha evvel duyulmamış öteki şirketlerden marka transferi yapmak üzere bir ünü olduğu düşünüldüğünde, bu gelişmeler Apple’ın bir AR/VR aygıtı ile ortaya çıkacağına işaret ediyor olabilir. Sadece birkaç gün evvel, başlığın ve realityOS yazılımının Apple idare konseyine gösterildiğine dair haberler yayılmıştı. Bu da Haziran ayında gerçekleştirilecek olan lansmanda ortaya çıkabileceği ihtimalini gösteriyor.

paylaş
Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler