İnternetMayıs 19, 2022

YouTube, bir görüntünün en güzel yerlerini bulmanızı kolaylaştıran yeni özelliğini hayata geçiriyor

YouTube, bir görüntüdeki en düzgün yerleri bulabilmeniz için yeni bir formül sunuyor. Masaüstü ve taşınabilir oynatıcılar artık görüntülerin en ...

YouTube, bir görüntüdeki en düzgün yerleri bulabilmeniz için yeni bir formül sunuyor. Masaüstü ve taşınabilir oynatıcılar artık görüntülerin en çok izlenen, geri sarılan ve tekrar tekrar izlenen kısımlarını işaretleyecek ve o kısımlara çabucak atlama seçeneği sunacak. Bu özellik daha evvel deneme basamağındaydı, artık genel kullanıma sunulmaya hazır.

Böylece, bir görüntünün en enteresan, tahminen de en değerli yerinin ne vakit geleceğini beklemek zorunda kalmayacak, direkt bu kısmı izleyebileceksiniz. Buraya atlamayı kolaylaştırmak için, kolay bir küçük fotoğraf sunmak yerine, aşağıdaki animasyonda görüldüğü üzere, görsel bir vakit çizelgesi görüntülenecek ve sahne geçişlerini çabucak görmeniz mümkün olacak.

YouTube’un bu yeni özelliği yakında yayılmaya başlayacak. YouTube Premium aboneleri “yeni” kısmına gelerek özelliği denemeye başlayabilecekler. Bu yeni özelliğe geliştirilmiş tam ekran modu, otomatik olarak oluşturulan bölümlemeler ve tek görüntüyü tekrara alma üzere seçenekler de eşlik ediyor. Tüm bu gelişmeler, YouTube’un kullanıcıları görüntüyü uzun uzun izleyip sıkılmasını engellemek istediğini gösteriyor.

paylaş
Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler