İnternetHaziran 2, 2022

YouTube’dan yeni bir özellik: Telefonunuzu artık ikinci ekran üzere kullanabilirsiniz

YouTube, cep telefonları için mevcut olan standart TV'ye yayın seçeneğinin ötesine geçmeyi planlıyor. Şirket, kullanıcıların telefonlarından TV ...

YouTube, cep telefonları için mevcut olan standart TV’ye yayın seçeneğinin ötesine geçmeyi planlıyor. Şirket, kullanıcıların telefonlarından TV ekranına görüntü akışı yapmaktan daha fazlasını yapmasına müsaade vermek için tasarlanmış yeni bir özelliği kullanıma sundu. Android yahut iOS telefonlarını TV’ye bağlayan izleyiciler artık telefonlarını ikinci ekran üzere kullanarak beğeniler, paylaşımlar yahut yorumlar da dahil olmak üzere çeşitli etkinlikler aracılığıyla YouTube görüntüleriyle etkileşime girebiliyor. Bu yeni özellik, YouTube Shorts hayranlarının seçeneklerini de genişletiyor.

YouTube’u akıllı bir TV’de yahut telefonda kendi uygulamaları üzerinden izleyebilirsiniz, lakin birtakım kullanıcılar içeriklerini telefonlarından TV ekranına yayınlamak için yayınlama özelliğini kullanıyor. Yayın yaparken, izleyiciler telefonlarını YouTube görüntülerine reaksiyon vermek, ilişki paylaşmak yahut abone olmak için kullanıyor. YouTube bu yeni bilhassa, telefon ve TV izleme tecrübelerinizi tek bir tıklamayla senkronize etmenize imkan veriyor.

ekran alintisi 38Xl

YouTube, TV’nize bağlanmak için telefonun yayın simgesine dokunmak yerine, her iki aygıtı birbirine bağlamanın yeni bir yolunu sunuyor. Bu özelliği kullanmak için TV’nizde ve telefonunuzda YouTube uygulamasında birebir hesapla oturum açmanız gerekiyor.

YouTube’a nazaran bu yeni özellik, “görüntü açıklamalarını okumayı, yorum bırakmayı, görüntüyü bir arkadaşınızla paylaşmayı yahut bir Üstün Chat göndererek yahut üye olarak favori içerik oluşturucularınızı desteklemeyi hiç olmadığı kadar kolay hale getiriyor.

Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler